Paddleboarding – povolený individuální sport za časů korony
S platností od úterý 7. dubna česká vláda konečně rozvolnila nařízení nošení roušek pro venkovní sportovní aktivity. Na paddleboard můžeme tak vyrazit bez obligátního zakrytí úst a nosu a provinilého pocitu, že by po nás mohli kolem jdoucí házet kameny. I když, co si budeme povídat, s dodržováním odstupu jsme na tom byli pořád lépe, než nouzově sportující na přeplněné cyklostezce vinoucí se kolem řeky…
Paddleboarding je skvělá sportovní aktivita pro naše probouzející se tělo po zimním spánku a nuceném gaučingu a sezení na na domácím hommeofficu. Pádlování v tempu nám nastartuje kardio a šetrně protáhne všechny svaly i ty hluboké, které nevidíme. Protáhneme si plíce od prochrchlaných roušek a sluneční záření v nás začne vyrábět vitamín D, o kterém se tvrdí, že je dobrou prevencí před onemocněním COVID-19. A v neposlední řadě tu máme aspekt „veselá mysl – půl zdraví“. Už s postavením na paddleboard se vám vyplaví tolik endorfinů, že relaxační kolíbavý pohyb vody vás přivede na pokraj nirvány.
Jaká pravidla přesto dodržovat?
-
Vzdálenost mezi sportujícími minimálně 2 metry – v paddleboardingu je to vzdálenost na délku dospěláckého pádla. Pokud někoho na vodě dojedete, nemusíte se bát draftovat, protože dospělácké paddleboardy jsou dostatečně dlouhé, že při jízdě ve vláčku odstup 2 metry pohodlně splňujete.
- Pro případ, že se na břehu budete proplétat houfem cyklistů, inlajnistů nebo náhodným seskupením osob kolem občerstvovacího stánku, mějte s sebou roušku.
- Neházejte roušky do vody. A pokud nějaké cestou potkáte, pojďme je z vody sebrat stejně jako pet lahve a jiné odpadní plasty.
- A nezapomeňte, že na vodě nejsme sami - dodržujte Pravidla plavebního provozu.
☛ Zapomněli jste, jak se správně postavit na paddleboard? Koukněte na instruktážní video ZDE
☛ Budete letos pádlovat o sto šest? Plánované paddleboardové akce na letošní sezónu na obrázku nebo v kalendáři Českého poháru v paddleboardingu
- luc